World Cup Szabla Kilinskiego | Foil | male | Senior | Individual | Warsaw (POL)

Date: 12.07.2019 21:10 | Polish Sports Association for Disabled

z: Table of 64, A: Table of 32, B: Table of 16
H: Table of 8, I: Semi-final, K: Finale

 

z | Table of 64

A | Table of 32

B | Table of 16

1 CHEN Liqiang
CHN Pi
64 *** bye ***
33 LEMOINE Ludovic
STADE CLERMONTOIS
FRA V 15
32 MAHULA Maksym
UKR D 13
17 CALKA Norbert
POL Pi
48 *** bye ***
49 *** bye *** Pi
16 DEMCHUK Andrii
UKR
9 YE Ruyi
Shanghai Sportscenter
CHN Pi
56 *** bye ***
41 *** bye *** Pi
24 CHEONG Meng Chai
HKPC+SAPD
HKG
25 WADDELL Joshua
GBR Pi
40 *** bye ***
57 *** bye *** Pi
8 GAVRILENKOV Oleg
RUS
5 YUSUPOV Artur
RUS Pi
60 *** bye ***
37 *** bye *** Pi
28 HEBERT Matthieu
CAN
21 LAMBERTINI Emanuele
ITA Pi
44 *** bye ***
53 *** bye *** Pi
12 PENDER Dariusz
POL
13 TOKATLIAN Damien
Bordeaux Etudiant Club
FRA Pi
52 *** bye ***
45 *** bye *** Pi
20 ZIOMEK Rafal
POL
29 AKKAYA Hakan
Nilüfer Belediyespor
TUR Pi 3
Fri 13:15
36 *** bye ***
61 *** bye *** Pi
4 NALEWAJEK Michal
POL
3 SUN Gang
Jiangsu Sportscenter
CHN Pi
62 *** bye ***
35 *** bye *** Pi 5
Fri 13:15
30 YASU Naoki
JWFA Tokio
JPN
19 AL-MADHKHOORI Zainulabdeen
IRQ Pi
46 *** bye ***
51 *** bye *** Pi
14 KANO Shintaro
JWFA Tokio
JPN
11 NAGAEV Nikita
RUS Pi
54 *** bye ***
43 *** bye *** Pi
22 SIM Jae Hoon
KOR
27 CHENG Yang
Jiangsu Sportscenter
CHN Pi
38 *** bye ***
59 *** bye *** Pi
6 BETTI Matteo
ITA
7 ZHONG Sai Chun
CHN Pi
58 *** bye ***
39 *** bye *** Pi
26 EL ASSINE Moez
FRA
23 CHO Yeong Rae
KOR Pi
42 *** bye ***
55 *** bye *** Pi
10 OSVATH Richard
Törekves Budapest
HUN
15 FEDYAEV Roman
RUS Pi
50 *** bye ***
47 *** bye *** Pi
18 HAUPT Julius
PSV Weimar
GER
31 BRANCH Byron
Columbus Fencing and Fitness
USA V 15
34 LAM WATSON Oliver
GBR D 13
63 *** bye *** Pi
2 LI Hao
CHN
 
CHEN Liqiang
CHN V 15
LEMOINE Ludovic
STADE CLERMONTOIS
FRA D 6
 
 
CALKA Norbert
POL D 9
DEMCHUK Andrii
UKR V 15
 
 
YE Ruyi
Shanghai Sportscenter
CHN V 15
CHEONG Meng Chai
HKPC+SAPD
HKG D 4
 
 
WADDELL Joshua
GBR D 5
GAVRILENKOV Oleg
RUS V 15
 
 
YUSUPOV Artur
RUS V 15
HEBERT Matthieu
CAN D 1
 
 
LAMBERTINI Emanuele
ITA V 15
PENDER Dariusz
POL D 5
 
 
TOKATLIAN Damien
Bordeaux Etudiant Club
FRA V 15
ZIOMEK Rafal
POL D 9
 
 
AKKAYA Hakan
Nilüfer Belediyespor
TUR D 6
NALEWAJEK Michal
POL V 15
 
 
SUN Gang
Jiangsu Sportscenter
CHN V 15
YASU Naoki
JWFA Tokio
JPN D 1
 
 
AL-MADHKHOORI Zainulabdeen
IRQ D 14
KANO Shintaro
JWFA Tokio
JPN V 15
 
 
NAGAEV Nikita
RUS V 15
SIM Jae Hoon
KOR D 12
 
 
CHENG Yang
Jiangsu Sportscenter
CHN V 15
BETTI Matteo
ITA D 6
 
 
ZHONG Sai Chun
CHN V 15
EL ASSINE Moez
FRA D 3
 
 
CHO Yeong Rae
KOR D 2
OSVATH Richard
Törekves Budapest
HUN V 15
 
 
FEDYAEV Roman
RUS V 15
HAUPT Julius
PSV Weimar
GER D 4
 
 
BRANCH Byron
Columbus Fencing and Fitness
USA D 9
LI Hao
CHN V 15
 
 
 
 
CHEN Liqiang
CHN V 15
DEMCHUK Andrii
UKR D 7
 
 
 
 
 
 
YE Ruyi
Shanghai Sportscenter
CHN V 15
GAVRILENKOV Oleg
RUS D 13
 
 
 
 
 
 
YUSUPOV Artur
RUS V 15
LAMBERTINI Emanuele
ITA D 11
 
 
 
 
 
 
TOKATLIAN Damien
Bordeaux Etudiant Club
FRA D 13
NALEWAJEK Michal
POL V 15
 
 
 
 
 
 
SUN Gang
Jiangsu Sportscenter
CHN V 15
KANO Shintaro
JWFA Tokio
JPN D 8
 
 
 
 
 
 
NAGAEV Nikita
RUS D 13
CHENG Yang
Jiangsu Sportscenter
CHN V 15
 
 
 
 
 
 
ZHONG Sai Chun
CHN V 15
OSVATH Richard
Törekves Budapest
HUN D 14
 
 
 
 
 
 
FEDYAEV Roman
RUS V 15
LI Hao
CHN D 13
 
 
 
back to top
 

H | Table of 8

I | Semi-final

K | Finale

1 CHEN Liqiang
CHN D 14
8 YE Ruyi
Shanghai Sportscenter
CHN V 15
5 YUSUPOV Artur
RUS V 15
4 NALEWAJEK Michal
POL D 7
3 SUN Gang
Jiangsu Sportscenter
CHN V 15
6 CHENG Yang
Jiangsu Sportscenter
CHN D 12
7 ZHONG Sai Chun
CHN D 14
2 FEDYAEV Roman
RUS V 15
 
YE Ruyi
Shanghai Sportscenter
CHN V 15
YUSUPOV Artur
RUS D 12
 
 
SUN Gang
Jiangsu Sportscenter
CHN D 13
FEDYAEV Roman
RUS V 15
 
 
 
 
YE Ruyi
Shanghai Sportscenter
CHN D 10
FEDYAEV Roman
RUS V 15
 
 
 
back to top