World Cup Szabla Kilinskiego | Sabre | male | Senior | Individual | Warsaw (POL)

Date: 12.07.2019 20:55 | Polish Sports Association for Disabled

z: Table of 64, A: Table of 32, B: Table of 16
H: Table of 8, I: Semi-final, K: Finale

 

z | Table of 64

A | Table of 32

B | Table of 16

1 SHABUROV Maxim
RUS Pi
64 *** bye ***
33 CHEONG Meng Chai
HKPC+SAPD
HKG V 15
32 GOETTLINGER Daniel
Békessy Béla Vívó Klub
HUN D 5
17 NOBLE Romain
CAM Bordeaux
FRA Pi
48 *** bye ***
49 *** bye *** Pi
16 MANKO Artem
UKR
9 ROUSELL Ryan
CAN Pi
56 *** bye ***
41 *** bye *** Pi
24 SIM Jae Hoon
KOR
25 HAUPT Julius
PSV Weimar
GER Pi
40 *** bye ***
57 *** bye *** Pi
8 LI Hao
CHN
5 KARPOV Mikhail
RUS Pi
60 *** bye ***
37 *** bye *** Pi
28 AL-MADHKHOORI Zainulabdeen
IRQ
21 TRETER Rafal Bogdan
POL Pi
44 *** bye ***
53 *** bye *** Pi
12 NTOUNIS Vasileios
GRE
13 DEMCHUK Andrii
UKR Pi
52 *** bye ***
45 *** bye *** Pi
20 EL ASSINE Moez
FRA
29 YASU Naoki
JWFA Tokio
JPN Pi
36 *** bye ***
61 *** bye *** Pi
4 TIAN Jianquan
Jiangsu Sportscenter
CHN
3 DRONOV Viktor
RUS Pi
62 *** bye ***
35 *** bye *** Pi
30 PRIOR MAJON Alexander
ESP
19 HEBERT Matthieu
CAN Pi
46 *** bye ***
51 *** bye *** Pi
14 SCHMIDT Maurice
WB SV Böblingen
GER
11 GILLIVER Piers
Bath University
GBR Pi
54 *** bye ***
43 *** bye *** Pi
22 GAVRILENKOV Oleg
RUS
27 KANO Shintaro
JWFA Tokio
JPN Pi
38 *** bye ***
59 *** bye *** Pi
6 CHENG Yang
Jiangsu Sportscenter
CHN
7 GIORDAN Edoardo
ITA Pi
58 *** bye ***
39 *** bye *** Pi
26 ZSOLNAI Sandor
Törekves Budapest
HUN
23 PYLARINOS-MARKANTONATOS Gerasimos
GRE Pi
42 *** bye ***
55 *** bye *** Pi
10 YE Ruyi
Shanghai Sportscenter
CHN
15 OSVATH Richard
Törekves Budapest
HUN Pi
50 *** bye ***
47 *** bye *** Pi
18 CITERNE Robert
Levallois Sporting Club
FRA
31 CAMPBELL-HILL Matthew
GBR V 15
34 LEMOINE Ludovic
STADE CLERMONTOIS
FRA D 10
63 *** bye *** Pi
2 ZIOMEK Rafal
POL
 
SHABUROV Maxim
RUS V 15
CHEONG Meng Chai
HKPC+SAPD
HKG D 3
 
 
NOBLE Romain
CAM Bordeaux
FRA D 6
MANKO Artem
UKR V 15
 
 
ROUSELL Ryan
CAN V 15
SIM Jae Hoon
KOR D 14
 
 
HAUPT Julius
PSV Weimar
GER D 8
LI Hao
CHN V 15
 
 
KARPOV Mikhail
RUS V 15
AL-MADHKHOORI Zainulabdeen
IRQ D 10
 
 
TRETER Rafal Bogdan
POL D 6
NTOUNIS Vasileios
GRE V 15
 
 
DEMCHUK Andrii
UKR V 15
EL ASSINE Moez
FRA D 9
 
 
YASU Naoki
JWFA Tokio
JPN D 4
TIAN Jianquan
Jiangsu Sportscenter
CHN V 15
 
 
DRONOV Viktor
RUS V 15
PRIOR MAJON Alexander
ESP D 9
 
 
HEBERT Matthieu
CAN D 6
SCHMIDT Maurice
WB SV Böblingen
GER V 15
 
 
GILLIVER Piers
Bath University
GBR V 15
GAVRILENKOV Oleg
RUS D 7
 
 
KANO Shintaro
JWFA Tokio
JPN D 6
CHENG Yang
Jiangsu Sportscenter
CHN V 15
 
 
GIORDAN Edoardo
ITA V 15
ZSOLNAI Sandor
Törekves Budapest
HUN D 3
 
 
PYLARINOS-MARKANTONATOS Gerasimos
GRE V 15
YE Ruyi
Shanghai Sportscenter
CHN D 11
 
 
OSVATH Richard
Törekves Budapest
HUN V 15
CITERNE Robert
Levallois Sporting Club
FRA D 5
 
 
CAMPBELL-HILL Matthew
GBR D 4
ZIOMEK Rafal
POL V 15
 
 
 
 
SHABUROV Maxim
RUS V 15
MANKO Artem
UKR D 8
 
 
 
 
 
 
ROUSELL Ryan
CAN D 3
LI Hao
CHN V 15
 
 
 
 
 
 
KARPOV Mikhail
RUS D 12
NTOUNIS Vasileios
GRE V 15
 
 
 
 
 
 
DEMCHUK Andrii
UKR D 6
TIAN Jianquan
Jiangsu Sportscenter
CHN V 15
 
 
 
 
 
 
DRONOV Viktor
RUS V 15
SCHMIDT Maurice
WB SV Böblingen
GER D 9
 
 
 
 
 
 
GILLIVER Piers
Bath University
GBR V 15
CHENG Yang
Jiangsu Sportscenter
CHN D 11
 
 
 
 
 
 
GIORDAN Edoardo
ITA V 15
PYLARINOS-MARKANTONATOS Gerasimos
GRE D 10
 
 
 
 
 
 
OSVATH Richard
Törekves Budapest
HUN V 15
ZIOMEK Rafal
POL D 4
 
 
 
back to top
 

H | Table of 8

I | Semi-final

K | Finale

1 SHABUROV Maxim
RUS D 14
8 LI Hao
CHN V 15
5 NTOUNIS Vasileios
GRE D 6
4 TIAN Jianquan
Jiangsu Sportscenter
CHN V 15
3 DRONOV Viktor
RUS D 13
6 GILLIVER Piers
Bath University
GBR V 15
7 GIORDAN Edoardo
ITA D 14
2 OSVATH Richard
Törekves Budapest
HUN V 15
 
LI Hao
CHN D 12
TIAN Jianquan
Jiangsu Sportscenter
CHN V 15
 
 
GILLIVER Piers
Bath University
GBR D 10
OSVATH Richard
Törekves Budapest
HUN V 15
 
 
 
 
TIAN Jianquan
Jiangsu Sportscenter
CHN D 12
OSVATH Richard
Törekves Budapest
HUN V 15
 
 
 
back to top