World Cup Szabla Kilinskiego | Foil | female | Senior | Individual | Warsaw (POL)

Date: 12.07.2019 21:09 | Polish Sports Association for Disabled


No. 1: Results checked
Pi 9 | Fri 08:00 | Referee: BOURRET Gilles

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
ITA VIO Beatrice Maria
1
1 V5 V5 V5 V5 4 20 8 1.000 12 1. 4.
HUN MEZO Boglarka
1
2 D2 D1 D1 V5 1 9 19 0.250 -10 4. 21.
HKG CHUNG Yuen Ping
1
3 D2 V5 V5 V5 3 17 10 0.750 7 2. 10.
UKR DOLOH Nadiia
1
4 D4 V5 D2 V5 2 16 11 0.500 5 3. 15.
BLR KASTSIUCHKOVA Anastasiya
1
5 D0 D4 D2 D0 0 6 20 0.000 -14 5. 25.
details
MEZO Boglarka   D 2 V 5   VIO Beatrice Maria R:
MEZO Boglarka   D 1 V 5   CHUNG Yuen Ping R:
DOLOH Nadiia   D 2 V 5   CHUNG Yuen Ping R:
DOLOH Nadiia   V 5 D 0   KASTSIUCHKOVA Anastasiya R:
VIO Beatrice Maria   V 5 D 0   KASTSIUCHKOVA Anastasiya R:
VIO Beatrice Maria   V 5 D 2   CHUNG Yuen Ping R:
KASTSIUCHKOVA Anastasiya   D 2 V 5   CHUNG Yuen Ping R:
KASTSIUCHKOVA Anastasiya   D 4 V 5   MEZO Boglarka R:
DOLOH Nadiia   V 5 D 1   MEZO Boglarka R:
DOLOH Nadiia   D 4 V 5   VIO Beatrice Maria R:

No. 2: Results checked
Pi 16 | Fri 08:00 | Referee: KHACHATRYAN Harutyun

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
JPN ABE Chisato
1 JWFA Tokio
1 D0 D0 D1 V5 D3 1 9 22 0.200 -13 5. 23.
FRA SABLON Sophie
1 Masque De Fer de Lyon
2 V5 D2 D1 V5 D4 2 17 16 0.400 1 4. 16.
HUN DANI Gyongyi
1 UTE Budapest
3 V5 V5 D2 V5 V5 4 22 9 0.800 13 2. 6.
RUS MISHUROVA Irina
1
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 2.
GRE KALTSI Georgia
1
5 D2 D1 D2 D0 D0 0 5 25 0.000 -20 6. 28.
USA GEDDES Ellen
1
6 V5 V5 D0 D3 V5 3 18 17 0.600 1 3. 14.
details
SABLON Sophie   V 5 D 0   ABE Chisato R:
SABLON Sophie   D 2 V 5   DANI Gyongyi R:
MISHUROVA Irina   V 5 D 2   DANI Gyongyi R:
MISHUROVA Irina   V 5 D 0   KALTSI Georgia R:
GEDDES Ellen   V 5 D 0   KALTSI Georgia R:
GEDDES Ellen   V 5 D 3   ABE Chisato R:
DANI Gyongyi   V 5 D 0   ABE Chisato R:
DANI Gyongyi   V 5 D 2   KALTSI Georgia R:
SABLON Sophie   V 5 D 1   KALTSI Georgia R:
SABLON Sophie   D 1 V 5   MISHUROVA Irina R:
GEDDES Ellen   D 3 V 5   MISHUROVA Irina R:
ABE Chisato   V 5 D 2   KALTSI Georgia R:
ABE Chisato   D 1 V 5   MISHUROVA Irina R:
GEDDES Ellen   V 5 D 4   SABLON Sophie R:
GEDDES Ellen   D 0 V 5   DANI Gyongyi R:

No. 3: Results checked
Pi 17 | Fri 08:00 | Referee: MIJATOVIC Bojan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
JPN SAKURAI Anri
1 JWFA Tokio
1 V5 V5 D3 V5 V5 4 23 13 0.800 10 2. 9.
BEL VAN DORPE Roswitha
1
2 D1 D2 D0 D1 D0 0 4 25 0.000 -21 6. 29.
FRA DROIT MALARME Stephanie
1 Les Mousquetaires de Joinville
3 D1 V5 D0 V5 D4 2 15 20 0.400 -5 5. 19.
GBR MOORE Justine
1
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 6 1.000 19 1. 1.
GEO KHETSURIANI Irma
1
5 D3 V5 D3 D3 V5 2 19 20 0.400 -1 3. 17.
GER TAUBER Sylvi
1 TUS Maccabi Rostock
6 D3 V5 V5 D0 D4 2 17 19 0.400 -2 4. 18.
details
VAN DORPE Roswitha   D 1 V 5   SAKURAI Anri R:
VAN DORPE Roswitha   D 2 V 5   DROIT MALARME Stephanie R:
MOORE Justine   V 5 D 0   DROIT MALARME Stephanie R:
MOORE Justine   V 5 D 3   KHETSURIANI Irma R:
TAUBER Sylvi   D 4 V 5   KHETSURIANI Irma R:
TAUBER Sylvi   D 3 V 5   SAKURAI Anri R:
DROIT MALARME Stephanie   D 1 V 5   SAKURAI Anri R:
DROIT MALARME Stephanie   V 5 D 3   KHETSURIANI Irma R:
VAN DORPE Roswitha   D 1 V 5   KHETSURIANI Irma R:
VAN DORPE Roswitha   D 0 V 5   MOORE Justine R:
TAUBER Sylvi   D 0 V 5   MOORE Justine R:
SAKURAI Anri   V 5 D 3   KHETSURIANI Irma R:
SAKURAI Anri   D 3 V 5   MOORE Justine R:
TAUBER Sylvi   V 5 D 0   VAN DORPE Roswitha R:
TAUBER Sylvi   V 5 D 4   DROIT MALARME Stephanie R:

No. 4: Results checked
Pi 18 | Fri 08:00 | Referee: SALTER Mike

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
UKR YESINA Olga
1
1 D3 D3 V5 D2 D3 1 16 21 0.200 -5 5. 22.
RUS VASILEVA Ludmila
1
2 V5 D4 V5 V5 V5 4 24 12 0.800 12 2. 7.
CHN ZHOU Jingjing
1 Shanghai Sportscenter
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 13 1.000 12 1. 3.
JPN CHISAKA Kana
1 JWFA Tokio
4 D1 D0 D2 D3 D3 0 9 25 0.000 -16 6. 26.
BRA SANTOS Monica
Grêmio Náutico União
5 V5 D3 D3 V5 V5 3 21 16 0.600 5 3. 11.
FRA DEMAUDE Cecile
1 Masque De Fer de Lyon
6 V5 D1 D1 V5 D1 2 13 21 0.400 -8 4. 20.
details
VASILEVA Ludmila   V 5 D 3   YESINA Olga R:
VASILEVA Ludmila   D 4 V 5   ZHOU Jingjing R:
CHISAKA Kana   D 2 V 5   ZHOU Jingjing R:
CHISAKA Kana   D 3 V 5   SANTOS Monica R:
DEMAUDE Cecile   D 1 V 5   SANTOS Monica R:
DEMAUDE Cecile   V 5 D 3   YESINA Olga R:
ZHOU Jingjing   V 5 D 3   YESINA Olga R:
ZHOU Jingjing   V 5 D 3   SANTOS Monica R:
VASILEVA Ludmila   V 5 D 3   SANTOS Monica R:
VASILEVA Ludmila   V 5 D 0   CHISAKA Kana R:
DEMAUDE Cecile   V 5 D 3   CHISAKA Kana R:
YESINA Olga   D 2 V 5   SANTOS Monica R:
YESINA Olga   V 5 D 1   CHISAKA Kana R:
DEMAUDE Cecile   D 1 V 5   VASILEVA Ludmila R:
DEMAUDE Cecile   D 1 V 5   ZHOU Jingjing R:

No. 5: Results checked
Pi 19 | Fri 08:00 | Referee: AZUMA Nobuyuki

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
USA HAYES Terry
1
1 D1 D4 D1 D1 D0 0 7 25 0.000 -18 6. 27.
RUS BOYKOVA Viktoria
1
2 V5 V5 D4 V5 V5 4 24 9 0.800 15 1. 5.
FIN KAEHKOENEN Riikka
1 Oulun Miekkailuseura
3 V5 D0 D0 D1 D3 1 9 24 0.200 -15 5. 24.
HKG TONG Nga Ting
1
4 V5 V5 V5 D2 D0 3 17 15 0.600 2 4. 13.
BLR MAKRYTSKAYA Alesia
1
5 V5 D2 V5 V5 D2 3 19 14 0.600 5 3. 12.
CHN XIAO Rong
1
6 V5 D1 V5 V5 V5 4 21 10 0.800 11 2. 8.
details
BOYKOVA Viktoria   V 5 D 1   HAYES Terry R:
BOYKOVA Viktoria   V 5 D 0   KAEHKOENEN Riikka R:
TONG Nga Ting   V 5 D 0   KAEHKOENEN Riikka R:
TONG Nga Ting   D 2 V 5   MAKRYTSKAYA Alesia R:
XIAO Rong   V 5 D 2   MAKRYTSKAYA Alesia R:
XIAO Rong   V 5 D 0   HAYES Terry R:
KAEHKOENEN Riikka   V 5 D 4   HAYES Terry R:
KAEHKOENEN Riikka   D 1 V 5   MAKRYTSKAYA Alesia R:
BOYKOVA Viktoria   V 5 D 2   MAKRYTSKAYA Alesia R:
BOYKOVA Viktoria   D 4 V 5   TONG Nga Ting R:
XIAO Rong   V 5 D 0   TONG Nga Ting R:
HAYES Terry   D 1 V 5   MAKRYTSKAYA Alesia R:
HAYES Terry   D 1 V 5   TONG Nga Ting R:
XIAO Rong   D 1 V 5   BOYKOVA Viktoria R:
XIAO Rong   V 5 D 3   KAEHKOENEN Riikka R: